WOLL -tarttumaton pannu CONCEPT 24 cm, ruostumaton teräs
Code: WL524NCRelated products
Product detailed description
Tärkeää! WOLL-astiasta kokkaaminen on kuin taidetta, joka palkitsee sinut parhailla teoksilla, kun toimit oikein. Lue siksi WOLLin käyttöohjeet, jotka löytyvät tämän kuvauksen lopusta. ↓↓↓
Concept-sarjan WOLL-merkkiset ruostumattomasta teräksestä valmistetut tarttumattomat pannut on valmistettu korkealaatuisesta 18/10 ruostumattomasta teräksestä, ja niissä on kapseloitu sandwich-pohja ja levennetyt reunat helppoa ja tippumatonta kaatamista varten. Niitä voidaan käyttää kaikentyyppisillä keittolevyillä , myös induktiolevyillä , ja myös uunissa paistamiseen 200 °C:een asti.
Pannut Concept on valmistettu modernin houkuttelevalla muotoilulla, ja niissä on synteettiset kahvat, jotka istuvat hyvin käteen. Sveitsiläisellä teknologialla valmistetun kolmikerroksisen tarttumattoman ILAG Ultimate -pinnan ansiosta ne soveltuvat herkkien ruokien valmistukseen ja vähärasvaiseen paistamiseen. ILAG on suosittu sen erinomaisten tarttumattomuusominaisuuksien, naarmuuntumattomuuden ja PFOA:n puuttumisen vuoksi. Pannuilla on 10 vuoden takuu pohjan tasaisuudelle ja 2 vuoden takuu tarttumattomalle pinnalle.
Pannut sarja Concept
- Paistamiseen ja ruoanlaittoon vähällä rasvalla
- ILAG Ultimate tarttumaton pinta - sveitsiläinen teknologia
- Valmistettu ruostumattomasta teräksestä 18/10
- 5 mm leveä kapselin sandwich-pohja
- Soveltuu kaikille lämmitystyypeille, ihanteellinen induktiokäyttöön
- Ergonominen kahva kuumuutta kestävää muovia
- Varustettu reiällä ripustamista varten
- Voidaan käyttää leivontaan uunissa 200 °C:seen asti
- Pidennetyt vanteet puhtaaseen, tippumattomaan kaatamiseen
- Helppo puhdistaa, astianpesukoneen kestävä
- Tuotemerkin logo pannun etupuolella
WOLL-yrityksen ohjeet WOLL-astioiden oikeaan käyttöön
WOLL-Profi-Guss -astiat kuumenevat erittäin nopeasti, joten paistettaessa on tärkeää noudattaa oikeaa lämpötilaa.
Kun paistat tai kypsennät rasvassa tai öljyssä, ruoatWOLL -Profi-Guss lämmittele huolellisesti:
- Kuumenna tyhjää WOLL-Profi-Guss -astiaa lyhyesti korkeimmalla lämpötilalla. Laadukas pohja kuumenee erittäin nopeasti ja tasaisesti.
- Laske lämpötila haluttuun lämpötilaan ajoissa ja lisää rasva tai öljy ja leivonta-aineet.
- Tee testi keittoastian kanssa: jotta tiedät, että rasva tai öljy on oikeassa lämpötilassa, pidä puisen keittoastian kuivaa kahvaa rasvassa. Jos sen ympärille muodostuu pieniä kuplia, rasva on tarpeeksi kuumaa. Tupakointia ei pidä aloittaa rasvasta, koska silloin se alkaa palaa.
WOLL-Profi-Guss -astiat sopivat myös erittäin laadukkaan tarttumattoman pinnoitteensa ansiosta erinomaisesti esimerkiksi rasvattomaan lihan valmistukseen:
- Kun paistat lihaa ilman rasvaa, kuumenna WOLL-Profi-Guss -astiaasi noin 2 1⁄2 minuuttia korkeimmalla teholla. Kokeile, onko pannu kuuma: tiputa kostutetulla sormella muutama tippa vettä astiaan - jos pisarat "tanssivat" pohjalla, pannulla on oikea lämpötila, jos ne katoavat heti, WOLL-Profi-Guss -astia on jo liian kuuma.
- Voit nyt vähentää lämmöntuottoa noin kolmanneksella.
- Lihan on oltava huoneenlämpöistä ennen kypsennystä.
- Nyt kun lisäät lihan WOLL-Profi-Guss-pannuun – liha tarttuu siihen aluksi hieman.
- Kun se irtoaa hieman pohjasta, käännä se ja paista se toiselta puolelta.
- Paahda tai paista lihaa, kunnes se on haluamaasi kypsyysastetta. Verinen: liha ei tarjoa vastusta painettaessa; puolikypsä: lievä vastus; kypsä: liha ei juuri taipu painettaessa.
- Anna lihan levätä uunissa 90 °C:ssa noin 5 minuuttia paistamisen jälkeen.
Additional parameters
| Category: | Titaaniset paistinpannut |
|---|---|
| Weight: | 1.03 kg |
| EAN: | 4054359003621 |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Tuotesarja: | WOLL Concept |
| Materiaali: | Ruostumaton teräs |
| Koko: | 24 cm |
| Tuotetyyppi: | Yleiskäyttöinen pannu |
| Väri: | Hopeinen |
| Ominaisuudet: | Soveltuu asianpesukoneeseen, Induktioliedelle sopiva, Soveltuu uuniin, Ei PFOA:ta |
| Kpl setissä: | 1 ks |
| Margin: | C |
| Valmistaja: | WOLL |
| Margin-category: | A |
| Uunin enimmäislämpötila °C: | 200 |
| Takuu (vuotta): | 2 |
| Tarttumaton: | Tarttumaton pinnoite |
| Tuotemerkin alkuperä: | Saksa |
| Painoluokka: | Kevyt (0–1,2 kg) |
| Kahvan materiaali: | Muovikahva |
| Tuotantomaa: | Saksa |
| Pinta: | Titaanipinnoite |
| Liesityyppi: | Kaikki tyypit |
| Lämmönjohtavuus: | Asteittainen (2 - 4 min) |
| Pannun muoto: | Pyöreä |
Be the first who will post an article to this item!
|
✓ Proslulá německá rodinná firma |
![]() |
Inovativní pánve a nádobí z litého hliníku od německé společnosti Woll jsou mezi kuchaři proslulé pro svou vysokou kvalitu a odolnost. Od roku 1979 je značka vyrábí ve městě Saarbrucken v malém množství a výhradně ručně.
Již několik desetiletí patří pánve a nádobí německé rodinné firmy Woll mezi to nejlepší, co je na trhu k dostání. K výrobě používá značka inovativní technologii spočívající v pomalém ručním odlévání nejkvalitnějšího hliníku do forem. Díky tomu získávají produkty Woll vysokou odolnost a ideální parametry pro správné vedení tepla. Tímto způsobem výroby mimo jiné plní značka i svůj dlouhodobý cíl, neboť tak minimalizuje dopad produkce na životní prostředí. Vlajkovou lodí celého portfolia je jednoznačně luxusní nepřilnavá titanová pánev s revoluční odnímatelnou rukojetí, kterou můžete použít i v troubě.
